Moje klubko ..... obchod s přízí
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O jehlicích

Které ponožkové jehlice si vybrat

 

Milé pletařky

Protože jsem ponožkomil a již mám upletených několik párů ponožek na různých jehlicích, rozhodla jsem, že se o své zkušenosti podělím.

Na trhu existuje opravdu veliká škála druhů pletacích jehlic. Já jsem se zakoukala do jehlic od firmy Drops a KnitPro.

Firma DROPS vyrábí 3 druhy ponožkových jehlic: aluminium, bříza světlá a bříza barvená - tzv. Pro Romance a to vše pouze v délce 20 cm!

Aluminium a Pro Romance jsou ve velikostech od 2,5mm do 5mm, tedy vhodné na tenké ponožky, světlá bříza je od 5 do 12mm.

Aluminiová jehlice: zprvu hrubší, ale po několik řadách pletení se zjemní a je mírně klouzavá. Levná a dostačující varianta pro začátečníky, nebo ty, kteří to chtějí vyzkoušet  :-)

Pro Romance: leštěné jehlice v dřevěném provedení jsou z mého pohledu velmi jemné, ale pevné. Prostě ideálně klouzavá jehlice. Jen je škoda, že není vyráběná v délce 15cm. U menších ponožek by s nimi nebyl takový boj  :-)). Myslím si, že nemá na dotek konkurenci.

 

Firma KnitPro vyrábí více druhů jehlic z různých materiálů: aluminium, bambus, zing, karbonz, kovové mosazné, barevné dřevo - Symfonie, dřevo s kovem - Royale, a to vše v délkách 10, 15 a 20cm.

Aluminiové: stejné jako u Dropsu (myslím, že využívají stejnou fabriku),

Bambus: je velmi velmi lehký, příjemný, ale asi bych se bála že ho brzy zlomím. Vhodná je jeho světlá barva, ve chvílích kdy máte velmi tmavou pleteninu! Využila jsem ho s nadšením, když jsem pletla černou ponožku.

Zing:  velmi zajímavé barevné provedení s nebarvenou útlou špičkou. Díky jeho špičce se příze snadno nabírá i těm, kteří utahují. Jehlice poměrně kloužou, ne však jak ty staré, co jsme mívaly za komunistů :-) . Při pletení s těmito jehlicemi většina pletařek podvědomě utahuje (aby náhodou jehlice nevyjela) a pletenina je pak jemnější a hustší. Kdo by měl o takovýto druh jehlic zájem, na prodejně je možnost zakoupit celou sadu v praktickém pouzdru.

Karbonz jsou nejpevnější jehlice (prostě karbonové). Nemusíte se bát, že je ohnete nebo zlomíte. Vyrábějí se v tmavě šedé barvě s hladkou klouzavou a velmi tenkou špičkou. A jsou vhodné i pro začátečníky.

Kovové - mosaz:  jehlice jsou velmi klouzavé, řekla bych, že je to běžná kvalita, s kterou by byl spokojený i náročný pletař. Patří k levnějším jehlicím :-)

Symfonie: tyto jehlice jsou již mezi pletaři pojmem. Jsou to jehlice, které mají široký záběr fanoušků. Neznám pletařku, která by je nechtěla. Svým provedením jsou velmi působivé a při doteku o sebe vydávají takový jemný dřevěný cinkot :-)

Práce s nimi je příjemná a oku lahodící. Jinak co se týče kvality, jehlice Pro Romance od Dropsu bych řekla, že jsou lepší, protože nehrozí, tak jako u Symfonie, že by se o dřevo zachytávala příze!

Svým působením pomáhají pletařkám, které mají tendenci utahovat. Plete se s nimi volněji a pletenina není tak hustá.

Royale: je asi nejpůsobivější jehlice, která však, jistojistě, není vhodná pro pletařky, které utahují! Přechod mezi dřevem a kovem, který je na špičce, není hladký. Dřevo je ale krásně, nenuceně barevné. Jehlice se velmi příjemně drží v ruce a díky kovové špičce se oka dobře nabírají.

Velikosti jehlic jsou barevně odlišeny. Pletenina se spíše plete volně.

 

Jak jsem říkala, existuje mnoho jiných firem, které mají v nabídce ponožkové jehlice, ale v tuto chvíli prodávám a mám zkušenost jen s těmito.

Jehlice KnitPro mám na prodej nejen v obchodě ale jsou zařazeny i do nabídky eshopu.

Na prodejně je k dispozici vzorník všech jehlic, můžete si je tedy osahat i vyzkoušet.

Přeji Vám pěkné pletení, radost ze svého tvořivého ducha a nadšení do nových a nových projektů. A pro ty, co by se chtěly naučit plést ponožky a netroufnou si samy na návod? Sledujte sekci Kurzy a určitě se bude konat kurz, kde se to naučíte. A informace budou i na Facebooku či Instagramu.

Mějte se krásně

                                                                                                                                     

Copyright©Moje klubko 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz